You are here

Programare examene ani terminali

Prezentarea 1 an univ.2021/2022 - Discipline restante din sem. II, anii I, II și III 

Specializarea: Ingineria Sistemelor Electroenergetice

Nr crt.

Disciplina

Data

Ora

Titular disciplină

Link autoinrolare Campus Virtual
  1.  

Matematici  speciale

13.12.2021

13:30

Conf.univ.dr.

Doru PĂUNESCU

https://cv.upt.ro/course/view.php?id=2493
  1.  

Matematici asistate de calculator

09.12.2021

16:00

Lector univ.dr.

Bogdan CĂRUNTU

https://cv.upt.ro/course/view.php?id=2492
  1.  

Bazele electrotehnicii 1

03.12.2021

12:00

Ș.l.dr.ing.

Ildiko TATAI

https://cv.upt.ro/course/view.php?id=2515
  1.  

Termotehnică și mașini termice

07.12.2021

16:00

Prof.univ.dr.ing.

 Floriana STOIAN

https://cv.upt.ro/course/view.php?id=3646
  1.  

Electronică de putere

17.12.2021

12:00

Conf.univ.dr.ing.

Octavian CORNEA

https://cv.upt.ro/course/view.php?id=2525
  1.  

Bazele energeticii şi conversia energiei

16.12.2021

16:00

Ș.l. dr.ing.

Ioan BORLEA

https://cv.upt.ro/course/view.php?id=2524
7.

Aplicații MatLab în energetică

       06.12.2021     14:00

Ș.l. dr.ing.

Ioan BORLEA

https://cv.upt.ro/course/view.php?id=2527

8.

Maşini electrice 

14.12.2021

10:00

Ș.l.dr.ing.

              Marțian MOȚ

https://cv.upt.ro/course/view.php?id=2523

9.

Partea electrică a centralelor

04.12.2021

16:00

Ș.l. dr.ing.

 Ilona BUCATARIU

https://cv.upt.ro/course/view.php?id=2531

10.

Transportul şi distribuţia energiei electrice

11.12.2021

16:00

Prof.univ.dr.ing.

Adrian PANĂ

https://cv.upt.ro/course/view.php?id=2533
11. Instrumentație virtuală        08.12.2021     15:00

Conf.univ.dr.ing.

Alexandru BĂLOI

https://cv.upt.ro/course/view.php?id=2534
12. Electrotehnologii        10.12.2021    14:00

Ș.l. dr.ing.

 Ilona BUCATARIU

https://cv.upt.ro/course/view.php?id=2532

 

 

 

Specializarea: Electrotehnică

Nr crt.

Disciplina

Data

Ora

Titular disciplină

Link autoinrolare Campus Virtual
  1.  

Matematici speciale

13.12.2021

13:30

Conf.univ.dr.

Doru PĂUNESCU

https://cv.upt.ro/course/view.php?id=2493
  1.  

Matematici asistate de calculator

09.12.2021

16:00

Lector univ.dr.

Bogdan CĂRUNTU

https://cv.upt.ro/course/view.php?id=2492
  1.  

Bazele electrotehnicii 2

03.12.2021

09:00

Ș.l.dr.ing.

Daniela VESA

https://cv.upt.ro/course/view.php?id=2496
  1.  

Fundamente de inginerie mecanică și solicitări mecanice

17.12.2021

14:00

Ș.l.dr.ing.

Ramona NAGY

https://cv.upt.ro/course/view.php?id=2487
  1.  

Marketing

14.12.2021

11:00

Ș.l.dr.ing.

Sabina POTRA

https://cv.upt.ro/course/view.php?id=2508

6.

Algoritmi de simulare în ingineria electrică

10.12.2021

14:00

Conf.univ.dr.ing.

Codruța ANCUȚI

https://cv.upt.ro/course/view.php?id=2504

7.

Tehnici de măsurare și senzori

15.12.2021

12:00

Conf.univ.dr.ing.

Ciprian Sorandaru

https://cv.upt.ro/course/view.php?id=2501

 

 

 

8.

Maşini electrice 2

07.12.2021

16:00

Prof.univ.dr.ing.

Lucian Tutelea

https://cv.upt.ro/course/view.php?id=2509

9.

Convertoare statice

16.12.2021

17:00

Conf.univ.dr.ing.

Cristian Lascu

https://cv.upt.ro/course/view.php?id=2506

10.

Analiza cu element finit a sistemelor electrice

08.12.2021

15:00

Ș.l.dr.ing.

Ana Popa

https://cv.upt.ro/course/view.php?id=2505